| adelutza2000 a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe facultati la care ma pot inscrie daca am terminat profilul filologie si sa intru doar pe baza de dosar. FUNDA

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

De la anul se da admitere pe materii la toate facultatile de stat si se tine seama numai de nota de la bac eventual, nu se mai intra doar pe baza de dosar. Doar pe la particulare sa se mai poata. Oricum, acum e prea devreme, de-abia spre primavara poti afla exact cerintele de pe la facultatile de stat, ca sunt obligate sa publice conditiile de admitere cu minim 6 luni inainte de examen.