| lallalle a întrebat:

Buna TPU:*

Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii despre TEHNICA DENTARA. De exp. in ce oras exista facultate de asa ceva, cu intri la facultate (medie sau examinare) si alte informatii.

funda! mersi anticipat:*

3 răspunsuri:
| roxana94 a răspuns:

Este in Targu-Mures facultate de medicina dentara. poti afla mai multe detalii pe http://www.umftgm.ro/......nului.html

| gabri05 a răspuns:

Bineinteles, cele mai serioase sunt in Iasi si in Bucuresti. In Iasi, de ex., se da admitere care consta in teste grila din biologie si chimie. Conteaza si media din anii de liceu. In Bucuresti e asemanator. Tot in Bucuresti este si o facultate particulara de medicina dentara, la care insa a fost un scandal cu diplomele.

| JonnyFriptura a răspuns:

Este si in constanta dentomis.ro