| Canndii a întrebat:

Buna TPU

Colega mea de banca, a cam lipsit in ultima vreme.

Problema, de fapt, nu e o problema... de când lipseste, sunt mai atent la ore!
Am luat 10 la fizica și geometrie, și parca, ceva ma ambiționează sa învăț lecțiile noi.
Am decis sa ma mut din acea banca, dar, nu vreau ca ea sa se supere...

Cum pot proceda? Sa vorbesc cu diriga personal sau sa o fac la dirigenție cu toti colegi de fata?

Răspuns Câştigător
| MihaelaElena67 a răspuns:

Daca nu aveti voie sa va mutati din banci atunci vorbeste personal cu doamna diriginta si ii spui adevarul! Sigur te va sustine. Mult succes

| Canndii explică (pentru MihaelaElena67):

Avem voie sa ne mutam doar cu acordul ei, nu când vrem noi, e pot sa zic. Diriginta a observat de anul trecut ca eu de când stau cu ea in banca, am devenit mai distrat la ore, mi-a atras atenția de nenumărate ori, dar tocmai acum, când a început sa lipsească mi-am dat seama ca e mai bine fără ea, și toti prietenii mei spuneau asta, dar nu am crezut pana acum.
O sa vorbesc Maine după ce terminam orele.

4 răspunsuri:
| Nyya a răspuns:

Vorbeste cu diriginta in particular deoarece si colegii s-ar putea sa se supere, ceva gen(I-a uite-l si p-asta...)

| OmulTalentat a răspuns:

Vorbeste cu diriga si ii spui adevarul. Aceasta va putea spune ca se plang alti profesori de faptul ca voi faceti galagie si trebuie sa va mute.

| AndreiMarian12 a răspuns:

Vorbesti cu diriginta personal si ii spui ca nu iti convine ceva la ea... e urata nespalata laughing etc, bagi si tu motive. sau ii spui adevarul ca nu te poti concentra