| LucaTheodor a întrebat:

Cum as putea face bani rapid ca sa imi cumpar un avion teleghidat? Am 9 ani jumate si sunt din Curtea de Arges.
Funda!
Aaaa si... primul raspuns bun castiga funda!
Si nu as vrea raspunsuri negative (ex. nu iti trebuie un avion teleghidat, nu ai nevoie de el, se asambleaza greu, etc.)

1 răspuns:
| Anna220 a răspuns:

In primul rand esti prea mic ca sa muncesti.Dar exista posibilitati.Ai alocatie. Vorbeste cu parintii tai sa-ti deschida un cont la o banca pe numele lor bine-inteles si sa-ti transfere alocatia acolo.In 2-3 ani vei acumula destul de mult.Sau poti la bunici sa-ti deschizi un stand cu limonada sa-ti mai vinzi in jucarii, etc.Dar ideea cu contul este mult mai buna decat toate.Mult succes! Fundita?:*