| claudiosuraj1 a întrebat:

Buna tpu.cum as putea sa trăiesc in America.cum sa obțin o viza permanenta.am 13 ani si as vrea sa ma mut acolo la 19-20 ani.ce meserie ar trebui sa am sa ma duc acolo? ce liceu si facultate ar trebui sa fac? ms dau funda.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Spune parintilor sa se inscrie la loteria vizelor.viza nu cred ca primesti, daca nu ai pe nimeni sa-ti faca chemare, sunt o gramada...

| express11 a răspuns:

Si nici acolo viata nu-i pe roze, nici pentru ei, dar pentru cineva care este strain...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai vorbim la 20 ani, deocamdata esti doar un copil care crede tot ce vede la TV.

Sunt multe meserii cautate in State mai ales cele in domeniul IT, dar sa ajungi acolo trebuie sa stii meserie, plus ai nevoie de un buget serios pentru acesta mutare. Sa nu mai zic ca pentru viza ai nevoie si de un contract de munca obtinut inainte sa te muti. Iar cand ajungi acolo iti dai seama ca laptele si mierea care le vezi tu la TV nu ai sa le gasesti acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca nu iti schimbi planurile, pana faci 20 ani sigur o sa fie mult mai usor sa ajungi acolo, poate si fara viza. Cine stie ce va fi peste 7 ani.
Si acum sunt multi romani care traiesc acolo, nu vad tu de nu ai putea. happy

| frostxtq a răspuns:

Buna,
E mult de umblat pana obtii viza si nu primesti viza permanenta, doar pe 3 luni din cate stiu. Oricum pana la 19-20 de ani sigur o sa iti schimbi planurile.

| claudiosuraj1 explică:

Msla uni.mai experss11 pentru tine e greu dar am si prieteni care stau acolo si am vizitat america la 11 ani si mie mia plăcut mult si as dori sa trăiesc acolo. faza este ca când am vizitat America au primit părinți viza de 3luni si au acolo e prieteni buni si de-asta am mers acolo.si nu cred ca o să-mi schimb planurile când am 20 de ani.

| claudiosuraj1 explică:

Si eu nu cred ce vad la tv "suntserios" pentru ca am fost si stiu cum e acolo