| alexandramara a întrebat:

Cum poate un om sa isi aleaga meseria? In functie de ce criterii si cum poate sa isi dea seama ce pasiuni si ce materie sau materii ii plac cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| AccountDeleted a răspuns:

Isi poate da seama dupa felul la care el se pricepe cel mai bine. Adica cu totii am incercat cate ceva, si la care ne-am priceput cel mai bine, tot aia ne si place. La fel si cu materiile... La ce materie ne pricepem cel mai bine, probabil ca acea materie ne si place la fel de mult cat ne si pricepem. Asa ne dam seama

2 răspunsuri:
| tiktak44 a răspuns:

De acum in fiecare seara cand te culci te imaginezi peste 15-20 de ani facand o meserie pana te ia somnul si vezi daca iti place ideea

| alexandramara explică:

Ce se intampla daca iti place o materie dar nu iti plac meseriile legate de aceasta sau invers?