| Lety20 a întrebat:

Bună TPU!
Cum reușiți să faceți față presiunilor de la servici din partea șefului? Dacă ați fost în așa situație.
Lucrez în 2 instituții, în prima, nu mai suport! Teroare în fiecare zi! Mă strădui să nu mă enervez, calm ascult obiecțiile care nu se mai sfârșesc.
Cum e posibil ca luna trecută să fiu lăudată ca fiind un profesionist în domeniu, ceea ce nu-mi venea să cred, căci de obicei îs nimic!
Și ce e mai obijduitor e că am prezentat lucrarea la alți colegi, specialiști în domeniu, da, unul a făcut o rectificare, altul a văzut altceva ce ar schimba, adică de la 5 colegi, am primit 2 sfaturi cum ar proceda altfel, la un punct, pe când șefa analizează ca totul fiind negativ!
Documentele din domeniul ei sunt total diferite de ale mele, nu accepta categoric cum procedez eu! Se infurie ca am raspuns la fiecare obiectie, ma pune sa studiez documentația, zic ok voi studia!
Ea zice: Până acum trebuia!
Eu: Am studiato și vă spun că e așa cum zic eu, dar dacă ziceți să o studiez, așa voi face.

Refuză să se studieze documentația ce tine de munca mea pentru a vedea că am dreptate.
Am stiut ca nu e pe mult timp atitudinea pozitiva.
O vad ca pe un vampir de energie! Nu mai suport.
În a doua instituție e cu totul altă atmosferă, calmă, vin de la servici energică chiar dacă îs nevoită să mă trezesc mai devreme și merg pe jos mult.
Nu mă sfătuiți să renunț la primul job, căci aici nu am salariul deplin.

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Nu merita sa ai sefi de genul asta. Ai o discutie intre 4 ochi cu ea si daca dupa asta continua da-ti demisia si la revedere.
Din cauza ca toti acceptam lepre ca astea...suntem unde suntem.
Sigur te va inlocui un sclav insa macar TU esti bine din punct de vedere psihic.
Nu uita ca stres-ul imbatraneste prematur!

7 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Dumnezeu mi-a scos in cale șefi de noata 10 mereu.

Cu colegi de munca nu ma intelegam deloc cu uni dintre ei avea figuri și arfe de 2 lei nu-ti mai spune de glumele deplasate numai despre sex erau obsedati rău orice gluma pe care o avea era legată de sex vorbe murdare comportament deplasat pe care ma enervau și tăceam din gura îmi vedeam de treaba mea evitam și in continuare evit Findca știu ca dacă ma scol sa spun ceva tot eu voi fi de vina așa mai bine să-mi văd de treba mea atâta Timp ca știu ca îmi fac treaba bine nu ma mai interesează ce spune ăla ce face ăla evit Findca nu-și are rostul sama cert cu ditamia oamenii in toată firea care sunt proști. nesimțit pot fi și eu ca ei tupeu pot avea și eu ca ei dar nu vreau și nu-mi doresc vreodată sa fiu unul ca ei pe toți îl las pe mâna lui pentru ca el nu doarme niciodată îmi este de ajuns el happy.

| Lety20 explică (pentru 1997onur):

Multumesc de incurajare????

| Lety20 explică (pentru Lety20):

Cer scuze de? Fusese un emoticon.
Un sincer multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| AlinMrs a răspuns:

Daca nu esti multumit cauta-ti altceva. Nu esti copac sa faci radacini acolo, daca nu te simti bine si apreciat pleaca. Simplu si fara bataie de cap. Accepta ca nu se va schiba mare lucru si nici statuie nu o sa iti faca nimeni.

| Lety20 explică (pentru AlinMrs):

Aveti dreptate.