| gabitsssu a întrebat:

Buna TPU.daca ati avea de ales intre a merge la postliceala-asistent medical generalist si a merge in Anglia la munca ce ati alege... ajutati-ma sa ma hotarasc.

6 răspunsuri:
| Krytyna a răspuns:

Salutare, sa-ti zic sincer eu as pleca sa invat, socoate si tu, acum cit esti tinar poti lucra, dar in viitor? desigur mai bine ar fi sa pleci sa ai studii superioare, si la batrinete sa stai acasa, caci proesiea e destul de buna asa ca o sa ai de lucru tot timpulhappy

| ElisaMariaXX a răspuns:

Buna, du-te in Anglia, e mai bine acolo. Asta spun eu pentru ca intr-un an maxim 2 plec si eu.

| qFineeti44 a răspuns:

Hey,eu as alege postliceala pentru ca dupa ce termini cu invatatul poti sa mergi unde vrei, daca esti invatat o sa te ea multi oameni la lucru

| DianaDobritoiu a răspuns:

Daca mergi la post-liceala, dupa ce termini cursurile nu o sa ai un salariu cine stie ce foarte mare, iar daca in Anglia gasesti sa lucrezi undeva, unde vei mai bine platita decat ca asistenta, de ce sa nu mergi.

| FORGIVENESS a răspuns:

Hmm. am eu o idee fa post-liceala, trage tare si dupa du-te in Anglia poate reusesti sa gasesti un job in domeniu ceva mai bine platit, oricum o pregatire in plus te va ajuta mai mult, o seara/ noapte buna!

| maria999 a răspuns:

Pleaca in Anglia, acolo se plateste mult mai bine decat aici.