| anonim_4396 a întrebat:

daca eu sunt SGP-ist pe politie militara (pistolar) și vreau sa fac schimb de unitati cu un alt SGP-ist care e pe Artilerie și Rachete (tunar) se poate face? Eu vreau sa merg pe pază și el la fel vrea sa vină pe pază. Facem schimb ca sa fiu aproape de casă și el la fel.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greu de crezut ca esti militar, si intrebi civilii cum se fac treburile astea.
Transferurile se aproba de catre superiori, in unele cazuri vine de sus. Tu poti doar sa depui cerere la unitatea ta, ori la unitatea superioara unitatii tale. La fel si colegul tau.

| sierra1 a răspuns:

Nu merege așa cu "facem schimb" - du-te la comandantul tău (cum îi zice, nemijlocit?) și spune-i doleanța ta

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste cu superiorul tău. El stie mai bine decat niste civili ca noi.