| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac un liceu cu profilul turism si alimentatie este bine pentru meseria sofer de autocar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-au nici o legatura una cu alta.
Daca vrei neaparat sa fii sofer mai bine faci o scoala profesionala cu profil auto.

| Anonimuserr a răspuns:

Da nu are legătură. Nu trebuie facultate pentru a fi șofer. Ci doar să ai liceul și categoria D pentru a conduce un autocar.

| Dugalle a răspuns:

In cazul asta, liceul sau profilul sunt irelevante. Trebuie doar sa ai carnetul de categorie adecvata.