| adrili10 a întrebat:

Dacă ma înscriu in armata ca voluntar, sa fac instrucția, de câteva ori pe an ( nu știu sigur), după aia mai pot sa dau la academia tehnica sau la maiștrii?
Dau funda.
Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti candida la orice scoala militara, bineinteles daca indeplinesti criteriile prevazute.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu te referi la pregatirea militara a viitorilor militari rezervisti? Ca doar acolo se face ceva apropiat de ce spui tu.
Nici o pregatire militara - nici ca rezervist, nici ca SGP - nu te opreste sa dai examen la o institutie militara de invatamant: scala militara, academia militara. Dar atentie ca daca faci cursul de pregatire SGP sunt niste conditii.

| romeo78 a răspuns:

Înscrierea voluntară în armată, înseamnă că la sfârșitul perioadei de instrucție veți fi întrebat dacă doriți trecerea în rezervă sau continuarea serviciului militar.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât timp rămâi in serviciul militar este ok.