| anonim_4396 a întrebat:

daca media de admitere la facultate, se calculeaza 10% bac si 90% examenul de admitere, puteti sa imi spuneti o formula in functie de aceste date astfel incat doar sa inlocuiesc, funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Formula de calcul ar fi: Media de admitere = (Medie bac x 10%) plus (Media la examen x 90%).

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Chiar crezi ca e momentul sa incerci la bac anul asta? Cu o asemenea intrebare?

| UtilityHelper a răspuns:

Cu asa intrebare nu prea m-as mai gandi sa merg la facultate...