| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Daca termini facultatea de stiinte economice ce sanse de angajare sunt dupa ce termini facultatea? Trebuie neaparat sa te angajezi pe timpul facultatii si sa participi la voluntariat si la concursuri?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După ce termini facultatea de științe economice, ai șanse destul de mari de angajare.
Nu este neapărat obligatoriu să participi la voluntariat și concursuri, dar eu zic s-o faci.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, asta deja se stie foarte bine, de cel putin 10 ani incoace.
Este problema ta ca dupa facultate sa alergi cu CV-ul in mana pe la companii, pe la agentiile de recrutare, sa participi la interviuri si concursuri, alaturi de alte cateva sute sau mii de concurenti, sperand ca ai impresionat comisia si ca vei fii angajat.