| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU!
Daca vreau sa devin psiholog militar, ce trebuie sa fac? Din cate am inteles trebuie sa fac liceul militar, dar la noi in judet nu este.
Apoi, fac facultatea tot in armata, sau fac facultatea si apoi ma angajazez? Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Nu esti obligata sa faci liceul militar. Poti face un liceu de orice fel si dupa aceea sa mergi sa te interesezi la centrul militar zonal de la tine din oras despre cum trebuie sa procedezi pentru a deveni ceea ce iti doresti.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ExtremaZilei2 a răspuns:

Buna. Sunt doar trei Licee Militare in tara : 1.Breaza, 2.Campul-lung Moldovenesc, 3. Alba Iulia... imi pare rau pentru tine dar daca esti clasa a 8 a inscrierile deja sau facut si anul acesta nu mai poti sa intri la nici un liceu. Sunt disponibile la fiecare liceu 100 de locuri pentru baieti si 20 pentru fete.