| Myruna99 a întrebat:

dau funda dca raspundeti sincer si corect la aceste probleme.
1.Aflati ultimele trei cifre ale numarului 2007 la puterea 2012.
2.Sa se gaseasca toate numerele de doua cifre care se divid la suma cifrelor, dand catul 7.
3. Daca impartim numerele 4532 si 2465 la numarul abc, obtinem acelasi rest. Afla numarul abc.
4. aratati ca (2012 la puterea 2012 la puterea 2012-2013 la puterea 2013 -13) este divizibil cu 10

1 răspuns:
| RaulsiRaul a răspuns:

Uita-te la fiecare episod de minecraft-fratiimc pentru 10 secunde sau daca iti place mai mult si dai un like sau subscribe te rog din suflet.http://www.youtube.com/user/rauldeatcu/videos?flow=grid&view=0