| Specialist999 a întrebat:

Dau funda! Uite cum sta treaba... sunt clasa a 7-a si dnq dirigita ne-a comunicat sa ne gandim ce vrem sa devenim pentru ca este foarte important liceul dupa care sa ne ghidam. Mie imi place extrem de tare chimia deci ma pot face farmacist insa am auzit ca facultatea este foarte grea. Apoi imi place mult si lb romana dar salariul de profesor este FOARTE mic.

Deci ce spuneti: FARMACIST sau PROFESOR?

Răspuns Câştigător
| maria999 a răspuns:

Mai bine te chinui putin cu facultatea de farmacie decat sa stai dupa sa te chinui sa linistesti niste copii sa stai sa-i inveti, sa ai rabdare cu toti ca sa invete ceva, iar salariile de profesor sunt si foarte mici.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesor de chimie.

| Tocila_Simona_1993 a răspuns:

Eu iti propun sa faci ce iti place! Nu stii ce se va intampla in viitor! Poate peste un an iti doresti sa iti faci o firma sau sa pleci in strainatate. Incearca sa te gandesti la jobul de FARMACIST. Penru ca cel de profesor are salariul si mic dar si ai foarte multe clase si nu iti petreci timp cu familia. Si nu poti lua concediu decat in zilele de vacanta.

| LonelyMan16 a răspuns:

Sincer eu ti-as zice FARMACIST deoarece profesor este prea greu mai ales la ce generatii de copii vor fi mai incolo happy iti dai seama acum cum e la ore fiecare tipa se bate etc. si e prea epuizant si na farmacist e mai usor.Bafta