| Mariiiiiiiaaaa a întrebat:

De cateva zile nu pot sa-mi scot din minte urmatoarea intrebare: Ce o sa fac pe viitor?
Mentionez ca sunt la filologie, trec a 11-a. Mi-am gasit o facultate care mi-ar conveni - Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei (UBB-Cluj la departamentul de Pedagogia Învăţământului Primar şi Preşcolar) - insa as dori sa aflu mai multe, cum ar fi orar, taxe si asa mai departe. Va rog, cei care sunteti aici sau ati absolvit aceasta facultate, sa imi dati mai multe detalii, decat cele pe care le gasesc pe site. Multumesc, o zi frumoasa!

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Gândește-te ce ți-ar plăcea și ți-ar convenii pe viitor.Pe unde ai avea si ceva pile sau cunoștințe, spre exemplu:Tata este în armata și își dorește sa urmez aceeași cariera și îmi zice ca dacă accept, îmi întra el ca profesor și o sa am pila cu el. Gândește-te și la serviciul făcut de părinții tăi, te pot ajuta și ei sa decizi în caz ca nu îți place. Uita-te și la salarii în caz ca vrei ceva mai bănos.

| Feitan a răspuns:

SIncer facultatea nu te ajuta cu nimic, ci relatiile pe care ti le faci in timpul ei.

| Mariiiiiiiaaaa explică (pentru Feitan):

Gen pile sau la ce te referi?

| Feitan a răspuns (pentru Mariiiiiiiaaaa):

Nu pile. In timpul facultatii cunosti oameni de la care poti sa inveti multe.