| fearlessss a întrebat:

Dupa ce dai bacul poti depune dosarul pentru insrceire la mai multe facultati ca sa nu ratezi un an daca pici la una? Cum ar fi.pot sa depun dosarul si la Academia de politie, Scoala de agenti si facultatea de drept? Si in caz ca nuintru la academia, incerc la cea de agenti si daca nu merg la drept.In general examenere de admitere la acestea coincid?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi să depui la câte vrei tu. Examenele pot sau nu să coincidă. Depinde de fiecare facultate şi de cum organizează examinarea.

| fundrive78 a răspuns:

Pai nu te opreste nimeni sa aplici la mai multe dar problema o reprezinta examenele si probele eliminatorii care sunt obligatorii si la scoala de agenti si la academie + controlul fizic si testul psiho. Mergi si intereseaza-te din timp de program si poate reusesti sa le combini de asa maniera sa nu se suprapuna. Nu te lua dupa povesti, dupa ce auzi sau ce cred unii si altii, mergi la sursa, daca nu poti ajunge personal la secretariatul institutiilor respective pentru a te interesa de program macar fa rost de numerele de telefon si intereseaza-te personal de amanuntele astea, nu da izmene pe calator sa nu iei teapa. In rest bafta multa si rezultate cat mai bune!

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Presupun ca da...cel putin la licee asa este.Dar trebuie sa alegi o ordine.

| ElenaSA a răspuns:

Sa depui dosarul la mai multe facultati eok, dar nu e sufiecient.E necesar sa fie facultati cu examene pentru care esti pregatit sa intri.Degeaba pui dosarul la 10 daca nu ai sanse sa intri la niciuna.