| AlessiaAlee a întrebat:

Bună TPU eu acum am terminat clasa a VIII și am dat și examenele și mi-a ieșit media 6, 32 ( ne este mare dar este acceptabilă la multe licee) aș dori un sfat de la voi fără cuvinte rele.
Aș dori să îmi recomandați un liceu din Baia Mare la care sa intru cu media acesta și să fie o meserie cat de cat bună și la care de câștigă ( vreau să menționez înafara de profilele cu mecanică).
Mătușa mea vrea sa merg spre asistentă medicală iar eu nu știu ce să fac îmi este puțin frica cum o să reacționeze când o să mă întâlnesc cu dezinsecția animalelor.
Vă rog cat mai repede dau funda!

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

...institutii
Astea sunt singurele licee din Baia Mare care te-ar fi primit anul trecut cu media aia. Acolo ai atat licee cu profil teoretic, cat si tehnologic.
Eu unul ti-as recomanda un liceu al carui profil te pasioneaza sau un liceu cu un profil usor, ca sa iei Bac-ul. Decizia e doar a ta!

1 răspuns:
| Defalucy a răspuns:

Exact cum ai cerut, sfat fara cuvinte rele :media 6, 32 este foarte mica. Meserie buna si cu multi bani nu prea vei gasi, si asistenta medicala inseamna peste vreo 20 de ani cand vei avea experienta sa devii doctor, si cu media asta nu prea ai sanse. Scuze daca te-am suparat, dar cam așa e.sad

Referitor la intrebare: nu stiu