| LecaSorin1688 a întrebat:

Buna TPU eu am terminat clasa a 8 a si nu vreau sa ma duc la liceu exista cursuri de calificare pentru copii de 15 ani?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Marincu_Flavius_1993 a răspuns:

Exista o scoala profesionala, nu necesita multa prezenta si nici un grad mare de inteligenta. Te duci la profesionala, sigur ai o meserie dupa ce termini. Va trebui sa mergi doar cand va fi practica care nu va dura mult. Daca nu vrei sa devii cioban, fa macar profesionala. O zi faina happy.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cursurile de calificare se fac numai dupa terminarea celor 10 clase!
Iti imaginezi ca de angajat cu 8 clase nu te mai angajeaza nimeni si ce vei face, stai pe pensia alor tai toata viata?

| weirdfirefly00 a răspuns:

Eu zic sa mergi la liceu totusi si sa incerci sa il termini. Macar alege unul mai usor dar du-te. In societate o sa tina cont de multe ori daca ai liceu sau nu, oricare ar fi realitatea in rest plus ca macar asa o sa ai certitudinea ca poti sa faci mai multe lucruri apoi nu doar meseria aia de la profesionala sau sa muncesti in Spania sau mai stiu eu ce. Poti face bani buni si asa dar e mult de munca si nu iti garanteaza nimeni asa ca cel mai bine, termina cumva liceul ala.