| Cippri a întrebat:

Eu ma pricep la matematica dar vreau sa merg la filologie parca imi pare rau de anii pierduti si de faptul ca stiu bine!
Sunt constient ca in clase de filologie nu o sa fac deloc mate ce ziceti?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu ziceam la fel. Dar la matematica-informatica poti da la mai multe facultati dupa si cred ca o sa te ajute mai mult. Bafta happy.

| Aphrodytha a răspuns:

Daca esti cat de cat bun la matematica du-te la profil de stiinte ale naturii o sa faci si parte de matematica ( mai usoara ca este M2 ) si si romana, engleza, si alte materii tip filologie. Stiu ca nu este chiar acelasi lucru, dar mai bine sa nu regreti ca te-ai dus la filo cand puteai sa fii foarte bun si in matematica. Mai ales ca la partea de filologie nu o sa dai bac din mate. asa ca daca pe viitor o sa ti se trazneasca ac esti foarte bun la info, partea de calcule etc. o sa ai neaparata nevoie de BAC la mate.

| Cippri explică (pentru Aphrodytha):

Se face istorie? pot sa ajung si politist cu asta?

| Aphrodytha a răspuns (pentru Cippri):

O colega de-a mea a dat la academie, logic ca poti ajunge, la ei trebuie sa dai admitere la istorie, si se face istorie si la stiinte ale naturii, ca o aprofundezi mai mult pentru examenul de la politie asta e alta treaba!:p

| EuGabriela a răspuns:

La filologie nu trebuie sa stii mate prea mult aceasta materie se face doar a-9-a-10 dar trebuie sa stii bine romana, engleza/franceza depinde de ce aplici, istorie geografie si o sa faci in continuare latina