| 1Hekate1 a întrebat:

Eu mi as dori foarte mult o cariera de spion(SRI),sau politie, investigatii..cam tot ce tine de infractiuni si cercetarea lor, sau ceva de tehnica militara. ceva de genu.Doar ca eu am astigmatism hipermetropic dioptrii:0, 5 la un ochi si 1, 5 la altul.Am vazut ca la Academia de politie nu pot da. Zice-ti la cate academii pot da..adica exista astfel de academie(sa se potriveasca cu descrierea de mai sus) la care sa nu conteze acest defect? Fundaa.as vrea si linkuri daca aveti prin care sa vad clar ca se accepta.dar e ok si doar sa imi zice ti.

Răspuns Câştigător
| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna.
Eu stiam ca daca nu vezi adica daca ai dipoptrii ( ca si eu am ), nu poti da la nimic ce tine de politie ..ca si eu am vrut sa dau tot acolo.
Ai grija kiss

| 1Hekate1 explică (pentru tombraiderunderworld):

Ok,de politie.Dar SRI-ul nu tine de politie..ai vreo idee? Auzisem ca nu conteaza vederea.dar nu am aflat de pe nimic oficial deci nu pot fi sigura.
Tu la ce vrei sa dai acum?

| tombraiderunderworld a răspuns (pentru 1Hekate1):

Nu tine de politie pentru ca acolo sunt surse de informatii dar ai putea sa incerci. Eu as vrea sa ma fac antrenor sau profesor de sport.