| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU eu voiam sa ma duc in armata si voiam sa devin lunetist dar am auzit ca nu prea sunt sanse in alta tara si asa ca m-am gandit si sa urmez o faculatate de medicina dentara (peste vreo 4 ani cand voi implini 18 ani) si as vrea sa fiu tehnician dentar. Cum vi se pare? Este bine platit? Ce fel de liceu trebuie?
Si facultatea este grea?
VA rog sa ma ajutati

1 răspuns:
| Heliodor a răspuns:

Nu conteaza liceu. Este bine platit tehnicianul dentar, nu-ti pot spune salari.
In legatura cu armata te-ai orientat si spre legiunea straina?