| 1Hekate1 a întrebat:

Eu vreai sa dau la Academia de politie(sau de informatii SRI)..Am ambliopie dioptria 1 la un ochi si 0, 5 la altu.Stiu ca, la Politie acest defect nu e acceptat.Cand il intreb pe tata, imi zice :invata tu ca daca inveti intri, ca e Romania.Intrebarea mea e:Se poatw da mita sa te treaca de medical?(nu veniti aici cu lasa te de politie sau d'astea pentru ca eu nu vreau sa imi cumpar locul, vreau doar sa scap de faza cu vederea, nu e vina mea ca asa m am nascut)Deci...Se poate? Si daca da, cam cat ar fi?(doar pentru medical nu scris si restul)Fundaa

7 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Vizita medicală nu o faci doar de dragul de a o face şi cred că niciun medic nu se riscă să ia mită ca să îţi treacă cu vederea această problemă.
Chiar dacă, prin absurd ar face aşa ceva, la prima oră de tras cu arma se va observa cu siguranţă.
Iar atunci toată lumea se va întreba cum ai trecut de vizita medicală şi îţi dai seama de consecinţe.
Vei avea cazierul pătat şi îţi va fi şi mai greu să intru în Faucltăţile Mapn.
În plus, un viitor poliţist nu ar trebui să încurajeze mita.
E foarte puţin probabil să treci cu mită de vizita medicală.
Nici derogare nu cred că poţi obţine, ţinând cont că problema ta de va împiedica la trasul cu arma.
Poţi încerca la SRI sau în magistratură.
Trebuie să întelegi că, chiar dacă ai da mită, dacă intri în Academie problema ta va fi cu siguranţă depistată şi urmările vor fi destul de grave!
Baftă!

| XxAnonimuXx a răspuns:

Da poti deveni politist daca ai carte desigur

| 1Hekate1 explică (pentru XxAnonimuXx):

Am zis ceva de carte? Am intrebat daca se poate da mita pentru a trece verificarea medicala

| XxAnonimuXx a răspuns (pentru 1Hekate1):

Mita? Tu sti ce inseamna asta? Mai bine lasate de politie ca avd ca nu sti nimica

| 1Hekate1 explică (pentru XxAnonimuXx):

Da ma normal ca stiu ce e aia mita.Hai mars ca vad ca raspunzi asa de dragu de a fi in top.Ti-am vazut raspunsul si la intrebari anterioare si scrii asa, de plictiseala.Mai mult de 10 ani nu iti dau

| XxAnonimuXx a răspuns (pentru 1Hekate1):

Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni dar scuza-ma te rog am nervi de otel laughing asa poti sa-mi dai tu cati ani vrei dar eu stiu ca am o varasta si pe aceea nimeni n-o schimba! O zi buna!

| XxAnonimuXx a răspuns:

Daca n-ai carte n-ai parte