| Vasvax a întrebat:

Eu vreau sa aplic in Uk la medicina si as vrea sa cooperez cu firma Albion International. As vrea sa-mi spuneti despre ia cateva lucruri:
1.Cine a aplicat prin ia sau stie pe cineva care a aplicat prin ea, sa-mi spuna daca este teapa, daca iti ia banii degeba si nu intri 100%
2.Prima data cand te duci am auzit ca esti testat. As vrea sa aflu din ce esti testata si ce test se da.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

1.Unele universitati nu accepta decat aplicatii prin UCAS(http://www.ucas.com/) ---trebuie aflata informatia inainte de a alege sa aplici prin Albion International. Fara niciun fel de cost poti cere informatii sau consultanta direct de la universitatile de medicina din UK.
2. unele programe de studiu precum cele de medicina necesita un interviu.Vezi teste si o lista de universitati :http://www.studentiromaniuk.co.uk/studentlamedicinauk.htm

p.s. daca depasesti varsta de 24 de ani, majoritatea universitatilor din UK, te considera "student adult". In acest caz,renunta!--taxele de scolarizare pentru studentii adulti sunt enorme. Ca idee,la Oxford, facultatea de psihologie, taxa de scolarizare anuala pentru studentii adulti din UE este de 16 mii lire/an!