| fearlessss a întrebat:

Eu vreau sa dau la mate-fizica intensiv engleza, dar apoi vreau sa fac Academia de Politie..eu as vrea sa dau la acel profil deoarece materile mele preferate sunt matematica si fizica, insa meseria de ofiter de politie sau criminalist este visul meu.Credeti ca se poate? Adica se poate face fata sa dai bacu la mate,fizica si sa si inveti pentru istorie, engleza+romana(ma rog, asta oricum e si la bac)Fundaaa

4 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Păi,având în vedere că-ţi plac aceste materii, ţi-aş fi recomandat să faci facultatea de pompieri din cadrul academiei de poliţie, deoarece acolo se dă din matematică şi fizică.

| fearlessss explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Stiu asta, dar nu imi placesadEu vreau sa caut dovezi, sa cercetez crime sau infractiuni..etc..Chiar ador lucrul asta.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru fearlessss):

E destul de greu la proba scrisă, nu e ca la bacalaureat, în nici un caz.
Să îţi prezint tematica - http://www.academiadepolitie.ro/......olitie.pdf
Dar nu e imposibil, bineînţeles.Te-ai putea descurca, dacă te apuci serios de învăţat de pe acum.
Şi aici ai un forum unde se discută despre tot ce te interesează legat de academie -
http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/forum/index.php

| AnonimaSecretá a răspuns:

Da happy