| Biancaaa2 a întrebat:

Fumez de aproape 2 ani si m-am gandit sa merg la academia militara dupa ce iau bacul. Credeti ca fumatul mi-ar afecta admiterea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti poate afecta probele sportive de admitere, asta daca treci de proba medicala unde ti se masoara capacitatea toracica, respiratorie si unde ti se face control la plamani.
Fumatorii pot avea modificari urate la plamani si chiar modificari ale structurii plamanilor.

2 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Daca treci bine de probe nu cred succeshappy

| RobyR0 a răspuns:

Ideea este să treci probele, totuși dacă vrei să ai succes lasă țigara happy