Întrebare recomandată | gabyalex a întrebat:

Hei un cunoscator in domeniu, site-ul ELANCE.COM e bun de ceva? Am profilul pe design&multimedia si sunt job-uri care ma intereseaza, dar nu stiu daca o sa iasa si banul. Deci aveti vreun sfat sau ceva? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Elance este cel mai serios site din domeniu.

Sfatul meu este ca la inceput sa te concentrezi mai mult pe obtinerea de review-uri foarte bune decat pe bani, sa nu te feresti de proiecte micute pe sume mai mici, si sa incerci intotdeauna sa livrezi ceva mai mult decat asteapta clientul.

Numai construindu-ti un portofoliu si o reputatie poti ajunge sa castigi proiecte mai mari, care la inceput iti sunt inaccesibile.

Bafta!