| Condratt a întrebat:

iar sunt in dilema si am nevoie de ajutorul vostru,ce inseamna?cu ce se mananca si ce studii presupun urmatoarele meserii:curier pedestru si agent comercial.

Răspuns Câştigător
| Lolll a răspuns:

Curier pedestru adica mergi calatoresti pe jos iar agent comercial vanzator.
Sper ca te-am ajutat!:*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca agent comercial lucrezi fara studii deoarece mergi din usa in usa sa fai reclama la anumite produse iar ca curier daca te referi la aia care merg cu autoutilitara si impart colete iti cer 10 clase.

| Condratt explică:

Multumesc!

| corolav a răspuns:

Dacă e curier „pedestru" nu e cu „utilitara".
Pedestru înseamnă „mersul pe jos", per pedes, cum ar spune soldatul roman