| EmiliaVasile1801 a întrebat:

Bună, TPU! îmi doresc să ajung la liceul militar, însă în urmă cu 5 ani am suferit o operație pentru a îndepărta un chist femural benign. În prezent nu mai sufăr de așa ceva, dar am rămas cu o cicatrice pe 1/2 din coapsă. Totuși, din cauza demineralizării, am trei carii micuțe( nu sunt carii care să fi,, săpat" în dinte, ci doar sunt niște dungulițe negre pe molarii din arcada de jos). Credeți că aș putea să pic la proba medicală? La sport mă descurc foarte bine, iar în clasa a V a, a VI a și a VII a am avut media generală 10, deci voi avea o medie de admitere mare, acum depinde de nota din EN și din cele două testări. De asemenea, credeți că fac alegerea potrivită să merg la un liceu militar, ținând cont de faptul că vreau să devin medic militar?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Daca operatia nu afecteaza sanatatea piciorului (lucru ce-l pot stabili medicii), cicatricea nu este un impediment in accesul la liceul militar, deoarece nu faci striptis sa se vada.
Sansele ca sa devii medic militar nu depind de liceul militar.