| Luizaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna tpu.Imi place ff mult sa cantt.laughing toti profesori de muzica parinti etc scun ca am voce muzicala. happy :8 da mie nu mi se pareelaughing. De aceea nu mai bag in corul clasei etc.sad. Vreu sa ma fac cantareata dar sunt ff timida. Ce pot face. Cateva sfaturi va rog love struck. Fundaa:*

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Talentul e un har de care nu e bine sa iti bati joc. De ce? Pentru ca darurile native pe care le primim nu sunt multe si daca nu le valorificam riscam sa ne plafonam si sa ne ratam. Poti scapa de timiditate folosind un alter-ego pe scena. E o tehnica cunoscuta, Beyonce de exemplu o foloseste, te poti interesa. Apoi e bine sa incerci sa mergi la cat mai multe auditii si concursuri. De asemenea, majoritatea artistilor au oameni care le compun texte, vorbesc aici de cei care vor sa cante piese inteligente nu ''te-am iubit m-ai parasit, vai da' cat am suferit''. Printre textieri ma numar si eu, in functie de talentul tau putem colabora pe viitor. Mult succes!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti irosi talentul din cauza timiditatii, inceputul e mai greu pe urma e floare la ureche, pentru inceput baga-te in corul clasei

| klau123ful a răspuns:

Pai.Daca ai talent... si toti iti zic ca ai talent. Foloseste-l happy Mult noroc si succes.

| lOvEbwN a răspuns:

Cu timiditatea nu ajungi nicaieri.

| tudorsad a răspuns:

Tine minte o vorba: daca vrei, cu siguranta poti! Tu iti doresti sa devii cantareata. Ia-ti timiditatea si frica in maini, arunc-o departe de tine, inchide ochii si da-i drumul la cantat. Daca ma asculti ce zic, vei avea succes garantat happy