| Nicole19012000 a întrebat:

Buna, TPU! Imi poate spune si mie cineva ce facultate trebuie sa fac pentru a deveni profesoara de educatie sociala?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sociologie, psihologie, cam astea cred.

| JicaContra a răspuns:

Sociologie cu modulul de pedagogie
psihologie e in general per individ, nu per societate, cu toate ca indirect individul trebuie sa se descurce in societate

SA NU UITI ca iti trebuie modulul de pedagogie, altfel trebuie sa il faci separat, ori marea majoritate a facultatilor de orice tip, il au integrat, dar la cerere (din cate am inteles eu cel putin)

si sunt chiar facultati de orice tip, de exemplu poti sa faci energetica, si apoi sa te angajezi ca profesor de masini electrice, am avut o profesoara asa in liceu, avea diploma de inginerie, nu de profa