| Alcantara50254 a întrebat:

Buna, TPU! Imi puteti da mai multe detalii de specializarea "matematica" din cadrul UBB Cluj sau UNIBUC? Cat este de grea matematica de acolo?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar întrebi cât de grea e matematica... La facultatea de matematica?

| Alcantara50254 explică (pentru suntserios):

E greu sa o termini?

| suntserios a răspuns (pentru Alcantara50254):

Daca te duci la o asemenea facultate inseamna ca ai o pasiune pentru domeniu, deci nu ar trebui sa fie greu. Nu faci o facultate de matematica asa doar ca sa ai o diploma.

| johnnny123 a răspuns:

Nu e grea deloc... Am auzit că la Facultatea de Matematică se face matematică maxim de nivelul clasei a V-a. Mai mult se pune accent pe silvicultură.