| Dianne_9377 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi cu privire la profilul Stiinte Sociale? Cum vi se pare? Pe ce materii se axeaza si de cate ori pe saptamana? Se scoate vreo materie pe parcursul celor 4 ani, cum e la filologie cand se scoate matematica din clasa a 11-a?
P.S. : Ce parere aveti despre CNMV Turda ( jud. Cluj)? ( asta in cazul in care citeste aceasta intrebare vreunul care studiaza acolo )
Multumesc!

1 răspuns:
| xCatastrophe a răspuns:

Stiintele sociale se bazeaza pe istorie geografie, logica, psihologie si economie. Stai linistita nu dai bac la matematica. Este un profil bun insa depinde de ce vrei tu sa faci mai departe daca te va ajuta sau nu.