| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune si mie studiile pecare trebuie sa le aiba un director la o firma de yahturi sau automobile?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata de ce s-a spus mai inainte adaug Facultatea de transporturi/sectia Autovehicule Rutiere din Politehnica Bucuresti sau legat de yahturi...cred ca ceva legat de un profil naval/Academia Navala din Constanta.
Dar nu sunt neaparat necesare, tu pui intrebarea direct la varf, vrei director, atunci nu-ti trebuie decat spirit antreprenorial si succes in afaceri. Restul le fac angajatii. Nici Bill Gates nu si-a terminat studiile si totusi este miliardar in dolari.

| capaluga a răspuns:

Buna ai nevoie de fizica matematica si informatica mai clar bacul la un liceu cu profil real si o facultate de acest gen