| lextar113 a întrebat:

Imi ziceti si mie va rog, ce materii se fac la profilul jurnalism?

Răspuns Câştigător
| Mihai118 a răspuns:

In Pitesti la Jurnalism, Anul I:
Metode si metodologii de cercetare in stiintele comunicarii, Fundamente ale sistemului mass-media, Introducere in stiintele comunicarii, Genurile presei, Editare si limbaje specializate, Limba romana contemporana, Gramatica normativa, Strategii conversationale (engleza/franceza).
Restul cursurilor din anii urmatori le gasesti aici: http://jurnalismpitesti.blogspot.com/p/licenta.html

1 răspuns:
| lextar113 explică:

A,da este profilul asta, nu doar facultate.La CN Mihai Eminescu Suceava se gaseste