Bună TPU. În cazul în care nu iau examenul la școală de asistenți postliceala ce se întâmplă? Sa nu fac degeaba 3 ani. Pentru cei care ați făcut sau vreți sa faceți? Ce se întâmplă atunci îl mai pot da odată.

1 răspuns:
| Lulu55 a răspuns:

Examenele sunt la fel ca la facultate. Ai examene nu mergi sau nu le iei, le dai din nou plătind taxa aferenta. Dacă faci 3 ani și nu treci examenele, atunci ai făcut cei 3 ani chiar degeaba. Mergi la o școală sa înveți, nu? Altfel mai bine nu o mai faci, timp și bani pierduți degeaba