| Lorrainnee a întrebat:

Buna TPU. In prezent urmez Colegiul de informatica din orasul meu si am inceput sa ma gandesc la ce mi-ar place sa fac mai departe. Am ajuns la concluzia ca peste cativa ani, m-as vedea criminolog dar pana acolo este drum lung. Vreau sa fac o facultate in UK si am nevoie de ajutorul vostru : Ce trebuie sa fac pentru a deveni criminolog? Trebuie cursuri suplimentare? Ce facultate trebuie urmata... Si daca stiti vreuna in Anglia... Cam ce medie de bac imi trebuie si cat ar costa. Va multumesc frumos!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Asa ceva se face de obicei in cadrul facultatilor de drept, dar poti sa patrunzi si ca absolvent de medicina. Ar fi fost mai util un profil umanist.