| MeritaSaMaiFiuAsa a întrebat:

Buna TPU.
Intentionez in anul viitor sa dau o proba pentru liceul militar. As dori sa stiu in ce consta examenul medical si daca o persoana cu miopie are sanse sa treaca. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Comediantul a răspuns:

Examenu medical in general cauta boli care pot ingreuna/impiedica efortul fizic cum ar fi suflul sistolic, batai neregulate ale inimii, tensiune exagerat de mare/mica.
O descriere mai amanuntita nu sunt in stare sa iti dau dar miopia nu o sa te afecteze..doar ca slabe sanse sa ajungi la lunetisti.laughing oricum examenu medical te asigur ca e ultimu pentru care sa te ingrijorezi.
Toate cele bune