| anonim_4396 a întrebat:

Intentionez sa dau la facultatea de drept peste doi ani,cand termin liceul, si as vrea sa fac meditatii la romana dar nu stiu daca sa incep pregatirea din clasa a 11-a pentru ca mi se pare destul de devreme.M-ar ajuta sa aud parerile unor persoane care se pregatesc de admiterea la drept sau sunt deja studenti.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreeahtml a răspuns:

Este ideal sa o incepi din a 11-a. Am auzit studenti care de pregăteau din clasa a 10-a. La cele 3 facultăți (drept, medicina și arhitectura) îți trebuie o pregătire mult mai riguroasa pentru că în clasa a 12-a îți va fi mai greu sa te pregătești in paralel și pentru bac și pentru admitere