| PinkHD3 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea, este greu sa fii ospatar/barman? "Aici as astepta raspuns de la cei care au experienta" tin sa mentionez ca nu am experienta in acest domeniu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu deloc, plus ca cunosti oameni in fiecare zi.
Ca ospatar trebuie sa fii atent la bani, ca barman, trebuie sa fii atent la baru tau, sa nu dea colegii iama cand te duci la baie, sa te scoata pe minus. laughing
Eu am lucrat ambele. si nu imi pare rau, si nici n-a fost greu. Stai in picioare cam mult, da te obisnuiesti din prima saptamana.
Primele zile e mai naspa, pana te obisnuiesti. Asa e la orice job.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Nu este atat de greu dupa ce te obisnuiesti. Dar la inceput este mult stres, mult efort, pe bani de nimic. Cand ai experienta si esti foarte bun, poti merge la restaurante renumite unde salariul este pe masura.