| GalacticOtter a întrebat:

Intru in clasa a 7-a, nu stiu daca e un pic cam prea devreme dar cred ca mi-am ales deja vocatia...as vrea sa fiu ori medic ori avocat (medic pentru ca (,) chiar imi place biologia și ma fascinează corpul uman sau avocat, multi imi spun ca am curaj si ceva tupeu deci...da) care credeti ca ar fi mai potrivita totusi? Mie una, imi plac ambele(nu stiu daca are vreo importanță dar cel mai probabil voi pleca din tara in viitor)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai e simplu. Vrei sa ajuti oameni, te faci medic, vrei sa ajuti oameni si sa faci bani din asta (sau doar sa faci bani) te faci avocat. Si da, medici au salarii bune, dar majoritarea avocatilor buni fac mult mai mult.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vei pleca din țară, medic.

| Anonima163333 a răspuns:

MEDICINA clar.
PS; si eu sunt a VII-a si tot medic vreau sa devin.
Oricum e alegerea ta, succes la examen, cand o sa avem.