| anonim_4396 a întrebat:

La Liceul Carmen Sylva,Timisoara,la terminarea clasei XII,eu deja pot preda? Asa am inteles.
Daca da, la ce clase?

3 răspunsuri:
| LarriBia a răspuns:

Așa era mai demult, acum nu cred că ieși neapărat învățâtor/profesor dacă termini pedagogicul happy

| blondyna9o a răspuns:

Nu cred ca poti preda la terminarea liceului decat daca e vorba de Pedagogie. Din cate stiu eu, trebuie sa dai ceva examen la terminarea liceului (invatamant prescolar, invatamant primar sau invatamant postliceal) iti alegi tu unde vrei sa predai si mergi sa dai examen la categoria care ai ales`o. Eu am fost educatoare si datorita faptului ca nu am avut Liceul Pedagogic nu am putut preda pana dupa terminarea facultatii. Sper sa te ajute raspunsul meu.

Răspuns utilizator avertizat