| fearlessss a întrebat:

La mate info stiu ca se da bacul la mate m1 iar la stiintele naturii m2. Acum intrebarea mea e..este cu muuuuult mai greu m1 decat m2?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu. Deci la M1 nu înseamnă că e mult mai greu. Să-ţi spun şi de ce. Au fost mulţi ani în care Bacalaureatul la M2 a fost mai greu decât la M1. Indiferent dacă termini Ştiinţe ale naturii sau Matematică Informatică, trebuie să fii foarte bună la Matematică.

Succes!

| 5Cx a răspuns:

Depinde... nimeni nu poate sa-ti spuna decat cel care face subiectul.

| AddaRosee a răspuns:

Buna.Tu mergand de exemplu la mate info nu inveti la fel cum invata cineva de la stiintele naturii, dupa ce ajungi in clasa a 12a la mate-info normal ca nu o sa fie grele la m1 pentru tine, asta daca si inveti intre timp laughing. Normal de exemplu ca unui copil care este la sportiva i se par grele la m1, nu se invata peste tot la fel happy.