| GabyMirel a întrebat:

Lafel ca majoritatea copiilor de varsta mea nu am idee ce vreau sa fac pe viitor, ce meserie sa aleg, ce vocatie sa am. Ca in majoritatea cazurilor cei mai multi nu se gandesc la ce vor face pe viitor, ci la faptul ce fac in momentul acesta. De acea am apelat la sprijinul vostru cu cayeva sfaturi despre ce se va cere pe viitor si locuri de munca unde iti place sa lucrezi, nu sa fi fortat sa-ti placa.

Răspuns Câştigător
| roxanna2000 a răspuns:

Pai... mai ai timp sa te gandesti. Gusturile se schimba de la o zi la alta, azi vrei sa fi doctor, maine avocat. Incearca se te orientezi pe o cale anume, adica ceea ce iti place tie sa faci... mie imi place sa dau dreptate la oameni. de aceea ma gandesc sa devin avocata. Succes in alegere. FUNDA?

1 răspuns:
| Lorenuta2000 a răspuns:

Pai depinde si ce materii iti plac. Daca esti bun la biologie incearca doctor. Daca te pricepi la biologie, fizica si chimie poti sa devi farmacist sau asistent de farmacie. Daca esti obsedat de matematica rolling on the floor mergi la liceul economic si vei avea o cariera in care strangi taxele si impozitele ( vei lucra la birou).