| Camillaopss a întrebat:

Buna TPU! Ma gandeam sa ma fac polițist criminalist, ce părere aveti? Se câștiga bine din asta? Daca aveti mai multe informații mi-ar fi de mare ajutor.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai oase tari? Dar cu mintea cum stai? Pentru acel salar, știi câtă mizerie umană trebuie să înduri? Ai mirosit vreodată un cadavru care pute? Meseria e romantică doar în romane și filme.

| blackann a răspuns:

E misto meseria, dar trebuie sa iei in calcul toate aspectele, nu doar salariul. Daca esti putin slab iti poate afecta creierul ireversibil. (stiu cazuri).

| EmilGriporescu a răspuns:

Salut Camil! Eu sunt politist criminalist in Vaslui de aproape 11 ani si 2 luni. La inceput salariul te poate dezamagi, dar cu experiente poti sa ajungi si la aproape 6000 de lei fara bonusuri. Dar este un job incredibil de greu, mai ales aici, in Vaslui. Se intampla foarte multe chestii ne rtodoxe si te poate afecta mental agresiv. Ai grija ce iti doresti! Eu in locul tau m-as face doctor sau avocat, am auzit ca si in IT se face mult. Dar daca vrei sa faci bani sa uiti de tot ce are legatura cu sportul sau arta. Copilul meu a vrut sa mearga la liceul de arte dar i-am zis ca e un mediu doar de drogati fara viitor. Asa ca l-am dus pe mate info, este trist acum si investeste in bitcoin, dar macar o sa faca bani (nu numa din bitcoin).