| Denisa699610 a întrebat:

Buna TPU! Ma întrebam care sunt ramurile pe care pot merge la facultatea de agricultura? Și in ce consta fiecare? Trebuie sa știu matematica? Dacă îmi poate Răspunde un om cu experienta ar fi minunat! Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| liliana77any a răspuns:

Depinde ce vrei sa studiezi:
agricultura simpla - se ocupa cu cresterea plantelor si cultivarea terenului
dezvoltare durabila
biologie
zootehnie- cresterea animalelor si utilizarea acestora in industria alimentara
medicina veterinara
horticultura- aranjamente florale, aranjat gradini si parcuri
viticultura- studiaza vita de vie

2 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Se cere putina matematica la acesta facultate, cand am terminat eu costa 4000 de lei/anul.
Intra pe siteul facultatii de stiinte agronomice si medicina veterinara din Bucuresti. ai acolo toate detaliile.