Întrebare recomandată | Anesidora a întrebat:

Mai am un an si termin liceul straight face (chimie biologie).Asa ca trebuie sa aleg o facultate, deocamdata m-am gandit la USAMV Medicina Veterinara Cluj-Napoca.Imi plac animalele mult :3 (cele mici in general dar acum fiecare meserie are si riscuri,ceva neplacut). Vreau sa imi spuneti cate ceva despre aceasta facultate:care sunt materiile de baza,ce se face la orele de practica, daca e chimie multa pentru ca nu ma prea inteleg cu chimia si alte pareri.
Sau daca imi puteti propune o alta facultate prin Cluj.
Multumesc aticipat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Baza e biologia-anatomia, prea putina chimie. Poti vedea aici ce materii se fac in toti anii de facultate si sa vezi daca te incumeti sau nu, daca-ti place si daca crezi ca e ceea ce te asteptai sa fie http://fmv.usamvcluj.ro/......veterinara

2 răspunsuri:
| ImCalledLamă a răspuns:

Da da da da da da laughing alege asta alege alege alege laughing anatomie-biologie nu prea multa chimiewinking alegeeee astaaaaaaaaaaaaaaaaa si riscurile de doctor na, sa pierzi animalul pe masa crying sa iei un puricel o capusa da nimic grav laughing