| Adde2 a întrebat:

Mentionez ca dau funda! Deci, mai am putin si termin de scris prima mea nuvela (nuvela=un fel de roman mai mic). Este despre o fata sarmana care isi doreste foarte mult sa ajunga balerina. In fine, este extrem de emotionant si incantator. Intrebarea mea este in ce consta publicarea sa? (mentionez ca nu pot avea o functie ca sa fiu cunoscuta pentru ca sunt copil) Urgent!

9 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna si felicitari happy La inceput poti incepe sa vb la scoala cu profesoara ta, sa incerci o prima publicatie in revista scolii happy

| Adde2 explică (pentru ZeePinkStar):

Pai, in revista scolii nu este o problema. Insa revista are doar 32 de pagini, iar noi vorbim aici de o nuvela! Si daca ar fi sa o public in revista scolii,(sa zicem daca as putea) m-ar pune pe mine sa o scriu pe calculator si sa o trimit pe mail. Eu nu sunt masinarie sa scriu atata la calculator. Mai ai ceva de adaugat?

| Adde2 explică (pentru ZeePinkStar):

Apropo, astept cel mai inteligent raspuns ca sa dau funda big grin

| BlueViP a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti in primul rand cu profesorii. Un baiat de la mine din liceu si-a prezentat romanul directorului, dar mai mult decat un premiu la un simpozion scolar nu a luat. Daca nuvela ta e buna, apuca-te de un roman.

| Adde2 explică (pentru BlueViP):

Pai m-as multumi si cu atat... Insa nu pot intra in biroul directorului sa-i spun ''Sarut mana, domnu`! De curand am scrie un roman!''. Tu ai putea sa te duci la el sa-i spui asta? big grin

| Adde2 explică:

Pai si daca nu zice asa?

| dustfeather a răspuns:

Si de ce nu iti intrebi profesoara de Lb. romana?

| Adde2 explică (pentru dustfeather):

Pai, nu stiu... Si ce sa o intreb mai exact? ''sarut mana, profa! stiti, de curand eu am scris o nuvela.'' si poate ea raspunde ''Si ce propui?'' rolling on the floor a fost o gluma, apropo. Dar sincer, ce sa o intreb?

| dustfeather a răspuns:

Ce-ai zice de "in ce consta publicarea sa?"?