| ioliu a întrebat:

momentan sunt in clasa a-12-a,si doresc sa fac un profil (inginerie mecanica-autovehicule,si electromecanica) nu stiu care este cel mai profitabil,si in care sa fi asigurat oentru ziua de maine, al doilea rand asi dori sa urmez cursurile la politehnica din cluj (dar am auzit ca este moarte curata) vin de la liceu economic, fizica nu am mai facut din a-10-a,iar cu matematica pe la 7-8, credeti ca este chiar asa greu? sau se poate si asa!
P.S daca stiti vreun site unde gasesc documentatie asupra lectiilor, adica sa vad ce exerciti se fac.
Sper ca nu m-am intins cu vorba.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ParjolRamonaAlexandra a răspuns:

Buna. Eu am terminat facultatea anul acesta si m-am tot interesat de locuri de munca si in prezent exista destul de multe locuri de munca ca inginer mecanic dar si pe parte de autovehicule rutiere. Si eu am fost in liceu la uman si m-am dus la o facultate de inginerie. In primul semestru mi-a fost un pic greu dar dupa aceea nu am avut probleme, trebuie doar sa ai ambitie happy

1 răspuns:
| geotechnical a răspuns:

Buna, daca iti place mecanica eu zic sa te duci la inginerie mecanica, sau la AR(autovehicule rutiere) si asta cu sa fie cel mai profitabil nu poti sa te gandesti asa ca nu se stie niciodata, eu de exemplu cand am inceput facultatea, constructiile era in val, isi gaseau de lucru studentii de prin anul 3-4 numai cine nu vroia nu lucra, pe cand am terminat eu facultatea era criza care a venit si cam greu cu lucrul nu se prea gaseste.
Iar in legatura cu cursurile? la ce te referi la admitere in facultatea sau la ce ca nu inteleg?